Home » #Riva 90′ Argo – Dolce Mare Yachts – jacht motorowy

Jacht motorowy Riva 90′ Argo z linii Riva #flybridge swoją nazwą odwołuje się do mitu o Argonautach płynących po złote runo. Stocznia Riva, wybierając dla swojego nowego modelu imię ARGO (szybki), nawiązuje więc do ponadczasowych kanonów piękna wyznaczonych przez starożytnych Greków. Projektanci Rivy w tym najmniejszym modelu z linii flybridge połączyli klasyczne linie z najnowszymi osiągnięciami inżynierii jachtowej.

Więcej informacji na temat jachtu Riva 90′ Argo:

Riva 90′ Argo została stworzona przy współpracy ekspertów branży jachtowej: Officina Italiana Design (Mauro Micheli, Sergio Beretta), Ferretti Group’s Product Strategy Committee (Piero Ferrari) i zespołu inżynierów Grupy Ferretti. Aerodynamiczne linie kadłuba i górnego pokładu znakomicie współgrają z takimi rozwiązaniami jak długie okna wzdłuż kokpitu, pełnej wysokości okna na głównym pokładzie i szklane oraz stalowe elementy wykończenia na rufie. Riva 90’Argo jest subtelnym i ascetycznym jachtem, nie przytłacza, ani nie jest ostentacyjny. Nie musi, jest bowiem jakością samą w sobie i to on wyznacza standardy na rynku luksusowych jachtów motorowych.

Kokpit o powierzchni 30m² jest nie tylko przestrzenią idealną do wypoczynku na świeżym powietrzu, ale dzięki dużemu stołowi (na 8 osób) jest także znakomitym miejscem do wspólnych posiłków. Riva 90′ Argo wyróżnia się nową koncepcją kokpitu, który dostosowuje się do potrzeb właścicieli i pozwala na szybką, wykonywaną automatycznie, zmianę w strefę strice wypoczynkową: stół kawowy znajdujący się pomiędzy dwoma dużymi kanapami można obniżyć, uzyskując dużą przestrzeń relaksacyjną o powierzchni aż 6 m2.

Pozbawiona barier architektonicznych przestrzeń kokpitu pozwala w pełni cieszyć oczy nadmorskim krajobrazem, szczególnie podczas postoju. Umiejętnie wkomponowane w nadbudówkę schody prowadzące na górny pokład zapewniają zarówno bezpieczeństwo jak i wygodę. Niezaprzeczalnym atutem Riva 90′ Argo jest ogromny flybridge o powierzchni aż 46 m², na którym znajdują się bardzo wygodne leżaki, kanapa w kształcie litery L, krzesła i stół z blatem z corianu, a także elegancka część barowa.

Wnętrze jachtu zachwyca przestronnym salonem o powierzchni niemal 40 m2 i wysokości 2,1 m. Otwartą przestrzeń salonu podzielono na strefę wypoczynkową z wygodną sofą, fotelami i dużym telewizorem oraz jadalnianą ze stołem na 8 osób. Design wnętrza przywodzi na myśl klasyczne wnętrza kojarzone z jachtami Riva – projektanci użyli drewna z orzecha włoskiego (ciemniejszy na suficie i nieco jaśniejszy na podłodze), a lakierowane powierzchnie oraz elementy ze stali i szkła nadają pomieszczeniom niezwykłej elegancji i dostojności.

Kabiny znajdujące się na dolnym pokładzie, wzorem dużych jachtów, są oddzielone za pomocą korytarzy, co wpływa na jeszcze większy komfort i prywatność właścicieli oraz ich gości. Kabina armatorska o powierzchni 30 m² jest wyjątkowym apartamentem, w którym znajdują się elementy wykończenia wnętrz ze szkła i stali, harmonijnie połączone z drewnem orzechowym oraz białą skórą. Duża łazienka z marmurem Calacetta Astrale rozciąga się wzdłuż całej szerokości jachtu.

Pozostałe kabiny dla gości utrzymane są w podobnej stylistyce, a kabina typu VIP o powierzchni 20 m² znajdująca się w części rufowej pozwoli gościom poczuć się niezwykle luksusowo podczas całego rejsu. Doskonale wyciszone wnętrze będzie idealnym miejscem do wypoczynku i spokojnego snu.

Kabina dla załogi znajduje się na samym dole w części dziobowej i składa się z przytulnej części jadalnianej i dwóch kabin z łóżkami piętrowymi i własnymi łazienkami.

Dolce Mare Yachts jest wyłącznym przedstawicielem jachtów Riva w Polsce, zapraszamy do kontaktu:

#DolceMareYachts #RivaExclusiveDealer #RivaArgo #Riva90Bahamas #Argo #Rivayacht #Rivaboats #yachts #boats #jachty #jachtymotorowe #luksusowejachty #jachty

Add comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Log In

Categories